22 września 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs na najpiękniejszy list 2023

Spread the love

Konkurs na najpiękniejszy list 2023

Cykl: Blogowe wiadomości 

Do 23 października 2023 roku można nadsyłać prace na Konkurs Literacki Na najpiękniejszy list pisany odręcznie. Inicjatywa jest otwarta dla wszystkich bez względu na adres zamieszkania. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

Zdaje się, że w erze internetu i mediów społecznościowych częściej piszemy wiadomości mailowe, czy krótkie informacje na czacie. Czy tradycja pisania listów odeszła w zapomnienie? Z pewnością jest to rzadziej spotykana forma kontaktu. Tymczasem Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie zapraszają do udziału w kolejnej edycji Konkursu Literackiego Na najpiękniejszy list pisany odręcznie. To właśnie ta inicjatywa co roku przypomina o sztuce pisania listów oraz o przykładaniu wagi do estetycznego i czytelnego zapisu treści. Ponadto przedsięwzięcie ma również na celu rozwijanie wyobraźni i umiejętności wyrażania siebie poprzez własne teksty u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Organizatorzy w tegorocznej edycji konkursu proponują dwa tematy. Pierwszy z nich dedykowany dzieciom w wieku od 10 do 12 lat brzmi Posłuchaj, o czym marzę…. Z kolei młodzież w wieku od 13 do 15 lat oraz dorośli będą mogli w swoich listach zrealizować temat Czy mnie jeszcze pamiętasz…? Wypowiedzi listowne mogą być skierowane do osoby istniejącej w rzeczywistości lub fikcyjnej. Może to być również list otwarty. Jak przystało na list, powinien się on znaleźć w kopercie ze wskazanym adresatem i nadawcą. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie z wyszczególnionymi danymi autora. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 października 2023 roku. Należy je przesyłać na adres: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie, Kruszyn, ul. Kasztanowa 1b, 59-700 Bolesławiec.

Oceny prac dokona jury złożone z pisarzy należących do Związku Literatów Polskich. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe (mowa o dwóch pierwszych kategoriach wiekowych), a dorośli otrzymają nagrody rzeczowe i bony upominkowe. Finał konkursu zaplanowany jest na 1 grudnia 2023 roku. Szczegółowe informacje, regulamin i druk oświadczenia znajdują się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.