20 czerwca 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z Martą Żakowską

Spread the love


Sprawdź, gdzie kupić

Spotkanie z Martą Żakowską

Cykl: Rozrywki sówki

Już 25 czerwca 2023 roku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się spotkanie z antropolożką miejską, współzałożycielką i redaktorką naczelną Magazynu Miasta, autorką książki wydanej w tym roku pod tytułem Autoholizm. Jak odstawić samochód w polskim mieście. Z bohaterką wydarzenia porozmawia aktywistka miejska i prezes Federacji Piesza Polska, Karolina Grochowicka.

25 czerwca 2023 roku o godzinie 17.30 w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się spotkanie z Martą Żakowską, antropolożką miejską, współzałożycielką i redaktorką naczelną Magazynu Miasta, który jest pierwszym w Polsce interdyscyplinarnym i popularnonaukowym magazynem o mieście. Inicjatorka Szkoły Architektury Społeczności (pierwsza edycja miała miejsce w 2020 roku) i ekspertka w obszarze miejskiej kultury mobilności. Marta Żakowska jest autorką tekstów poruszających społeczne konteksty architektury. Publikowała je między innymi w Magazynie Miasta, Architekturze Murator, Architekturze&Biznesie, Polityce i Gazecie Wyborczej. Współautorka podcastu Magazyn Miasta na tokfm.pl.

Spotkanie poprowadzi Karolina Grochowicka, aktywistka miejska, prowadząca profil społecznościowy Idee przez miasto, prezes Federacji Piesza Polska, zrzeszającej podmioty działające na rzecz praw pieszych. Wydarzeniem będzie spotkanie wokół książki Marty Żakowskiej Autoholizm. Jak odstawić samochód w polskim mieście wydanej w 2023 roku. Samochód postrzegany jest jako symbol dobrobytu, sukcesu i wolnej Polski, a motoryzacja jako jeden z najważniejszych elementów współczesnej kultury. Auta znajdziemy obecnie we wszystkich obszarach życia prywatnego i społecznego, choć mamy dowody na to, że niszczą nasze zdrowie i życie. Autorka publikacji wierzy, że uda nam się wyleczyć z tego uzależnienia. Zachęca do podjęcia konkretnych działań w celu sprawienia, by polskie miasta stały się przyjaźniejsze dla zdrowia i planety.