14 czerwca 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z Markiem Buszko-Rudnickim

Spread the love

Spotkanie z Markiem Buszko-Rudnickim

Cykl: Rozrywki sówki

Już 20 czerwca 2023 roku w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie odbędzie się spotkanie wokół książki Vakho. Czerwone wrota z jej autorem, Markiem Buszko-Rudnickim. Na wydarzenie zaprasza również Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie.

20 czerwca 2023 roku o godzinie 18.00 w sali im. Zbigniewa Herberta (w Książnicy Pomorskiej) odbędzie się spotkanie wokół książki Vakho. Czerwone wrota z jej autorem, Markiem Buszko-Rudnickim. Na wydarzenie zaprasza również Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie. Z pisarzem porozmawia dziennikarka, Anna Kolmer.

Czytelnik książki Vakho. Czerwone wrota wpadnie w bieg zdarzeń straceńczej misji, która może zdecydować o losach wojny polsko-bolszewickiej. Jej front przesuwa się w kierunku Warszawy, a polska armia szykuje się do obrony stolicy. Marszałek Piłsudski planuje wyjścia z coraz bardziej skomplikowanej sytuacji. Postanawia zlecić misję oddziałowi kilkunastu straceńców, która wydaje się niemal niemożliwa do zrealizowania. Jednak Janek i Kuźma Korjatowicz mają pomysł, jak znaleźć to, czego tak pilnie potrzebuje polski wywiad. W tym czasie hordy bolszewickie przerywają polską obronę. Pozostawiają po sobie spaloną ziemię i pomordowanych w brutalny sposób. To  druga publikacja Marka Buszko-Rudnickiego dotycząca wojny polsko-bolszewickiej. Prócz niej autor wydał jeszcze książkę Vakho. Wilcze szczenię. Ukazuje w nich mentalność bolszewizmu i jego skłonność do agresji.

Autor ma na koncie serię thrillerów Szpony diabła, Remedium 111, Krwawy bursztyn, które ukazują imperialistyczne dążenia Rosji. W jego dorobku znajdują się także powieści o tematyce paleoastronautycznej: Kołowrót dziejów i Bękarty bogów. Jako dziennikarz pracował w tygodniku Morze i Ziemia, dziennikach Kurier Szczeciński i Głos Szczeciński. Współpracował z opiniotwórczym tygodnikiem Młoda Polska, miesięcznikiem Przedsiębiorca zachodniopomorski, tygodnikami Solidarność ’80 i Baszta. Laureat wielu nagród. Współtworzył pierwszy w Polsce związek zawodowy dziennikarzy: Syndykat Dziennikarzy Polskich. Organizował również przy współpracy norweskich związków zawodowych, związek zawodowy dziennikarzy w prasie podległej koncernowi Orkla Media Poland.