11 czerwca 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Galeria Jednego Wiersza: Zenon Lach-Ceraszyński

Spread the love

Galeria Jednego Wiersza: Zenon Lach-Ceraszyński

Cykl: Rozrywki sówki 

Od 12 czerwca do 4 września 2023 roku w holu Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie będzie można przeczytać wiersz Szczecin miasto Muz autora tomów poezji piąte koło u słowa i …z piątego wymiaru, Zenona Lacha-Ceraszyńskiego. To kolejna odsłona Galerii Jednego Wiersza, w której prezentowana jest twórczość autorów ze Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie.

Od 12 czerwca do 4 września 2023 roku w holu Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie będzie można przeczytać wiersz Szczecin miasto Muz autora tomów poezji piąte koło u słowa i …z piątego wymiaru, Zenona Lacha-Ceraszyńskiego. Na stronie biblioteki można również odsłuchać utworu, który czyta Stanisław Heropolitański. To kolejna odsłona Galerii Jednego Wiersza, w której prezentowana jest twórczość autorów ze Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie.

Zenon Lach-Ceraszyński zadebiutował wierszem Jesteś moją Polską na łamach miesięcznika Pomorskiego Okręgu Wojskowego Fakty i Wydarzenia. Publikował swoje utwory w almanachach, antologiach i periodykach. Oba jego tomy poezji zostały wydane w serii:akcent, której redaktorką jest Róża Czerniawska-Karcz. Uczestnik wielu przedsięwzięć szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich od 2013 roku.

Autor scenariuszy i wojskowych programów estradowych. Swoje teksty  piosenek poetyckich zamieszczał w programach Zespołu Estradowego Wojsk Kolejowych i Drogowych Filary – laureata Festiwali Zespołów Estradowych Wojska Polskiego – Połczyn Zdrój ’74, Kołobrzeg ’74, Połczyn Zdrój ’76. Również zajmował się scenariuszami i reżyserią wszystkich dorocznych koncertów słowno-muzycznych w szczecińskim Ogrodzie Różanym w ramach Zachodniopomorskiej i Szczecińskiej Wiosny Poezji. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w czerwcu, w ogrodzie Willi Lentza.