7 czerwca 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Reportaż o przywódcy rosyjskiej mafii w Ameryce

Spread the love

Reportaż o przywódcy rosyjskiej mafii w Ameryce

Cykl: Blogowe spotkania literackie

– Nie powinienem dziś żyć – tak rozpoczyna swoją opowieść Borys Biba Nayfeld, ostatni szef prawdziwej rosyjskiej mafii w Ameryce. To właśnie o nim opowiada reportaż pod tytułem Ostatni szef. Prawdziwa historia najpotężniejszego przywódcy rosyjskiej mafii w Ameryce. Autorem jest Douglas Century.

– Nie powinienem dziś żyć – tak rozpoczyna swoją opowieść Borys Biba Nayfeld, ostatni szef prawdziwej rosyjskiej mafii w Ameryce. To właśnie o nim opowiada reportaż pod tytułem Ostatni szef. Prawdziwa historia najpotężniejszego przywódcy rosyjskiej mafii w Ameryce. Autorem jest Douglas Century, który ma na koncie nie tylko wiele cenionych książek, ale również jest dziennikarzem. Publikuje między innymi w New York Times i Art News.

Kim niegdyś był Borys Biba Nayfeld? Opuszczonym przez rodziców nastolatkiem z Homla w Związku Radzieckim, który za chuligaństwo trafił do kolonii karnej na Syberii. Nikt się nie spodziewał, że właśnie tam rozpocznie się jego droga do miasta wielu możliwości, czyli Nowego Jorku. Nie miał nic do stracenia, był gotowy na wszystko. Stał się twórcą przestępczego imperium. Imperium, które swoim zasięgiem obejmowało niemal cały świat.

Wobec jego poczynań i finansowych przekrętów bezradne było FBI. Rzucił też wyzwanie włoskiej mafii, która nigdy nie miała tak brutalnej i bezwzględnej konkurencji, jak Rosjanie. Gdy postanowił poszerzyć swoje działania, sprzymierzył się z mafijnym bossem, Ricardo Fanchinim, Ten gangster urodził się w Katowicach jako Marian Kozina. Dzięki tej właśnie współpracy Warszawa stała się centrum przerzutu heroiny z Bangkoku do Ameryki. Ten reportaż jest historią, która może zaskoczyć, a nawet przerazić. To opowieść o chciwości, przemocy i zdradzie.