31 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

“Zapisane w gwiazdach” Krystyny Bartłomiejczyk

Spread the love

Zapisane w gwiazdach Krystyny Bartłomiejczyk

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Kolejna propozycja czytelnicza, to powieść wydana w tym roku. Książka Zapisane w gwiazdach została wydana nakładem Wydawnictwa Prozami. Autorką jest Krystyna Bartłomiejczyk. Czytelnik znajdzie tu rodzinne sekrety, żale, miłość aż po grób i obsesyjną nienawiść, a nawet zbrodnię.

W ostatniej książce Krystyny Bartłomiejczyk znajdziemy rodzinne sekrety, żale, miłość aż po grób i obsesyjną nienawiść, a nawet zbrodnię skrywaną latami. Podczas lektury powieści pod tytułem Zapisane w gwiazdach poznamy Alicję Różańską. Kobieta rozpoczyna prywatne śledztwo po tym, jak w ziemi przywiezionej z lasu zostają znalezione zwłoki. Próbuje nadać kształt tajemniczej historii sprzed dekad. Bohaterka stara się też uporać z własną przeszłością i dojść do ładu z teraźniejszością. Gdy spotyka przystojnego i majętnego dziedzica rodowej fortuny, Wiktora, to ze wszystkich sił broni się przed uczuciem do niego. Jednak z biegiem czasu otwiera się coraz bardziej. Nie przerywa swojego prywatnego dochodzenia, odnajduje poszlaki prowadzące do rozwiązania zagadki.

Autorka jest kraśniczanką z epizodami w Lublinie, gdzie skończyła studia, i w Katowicach, gdzie uczyła o rosyjskiej gramatyce i literaturze. Po powrocie do Kraśnika zajmowała się różnymi rzeczami, aż w końcu zaczęła pisać. Obecnie jest na emeryturze. Ma na koncie cykl Zuzanna (Sama tego chciałaś, Zuzanno; Zacznij od nowa, Zuzanno) oraz książki Zawierucha w wielkim mieście, Obietnica Klary i Dziewczyna z czerwonym warkoczem.