26 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z Przemysławem Kowalewskim

Spread the love

Spotkanie z Przemysławem Kowalewskim

Cykl: Rozrywki sówki

Już 6 czerwca 2023 roku w Piwnicy Kany w ramach cyklu Literatura bez cenzury odbędzie się spotkanie z autorem książki Kozioł, Przemysławem Kowalewskim. Kryminał znajdzie się w sprzedaży 31 maja 2023 roku. Z pisarzem porozmawia Krzysztof Lichtblau znany szczecinianom jako Pan od książek.

Już 6 czerwca 2023 roku o godzinie 18.00 w Piwnicy Kany lub na łące Kany (w zależności od pogody) odbędzie się spotkanie z autorem kryminału pod tytułem Kozioł, Przemysławem Kowalewskim. Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia już 31 maja 2023 roku. Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu Literatura bez cenzury. Z pisarzem porozmawia Krzysztof Lichtblau znany jako Pan od książek.

Czytelnicy powieści Kozioł przeniosą się w czasie do roku 1957. Do szczecińskiego szpitala zgłaszają się osoby chore na nieznaną chorobę. Infekcja błyskawicznie niszczy ich organizmy i doprowadza do zgonu. W Komendzie Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej zostaje powołany specjalny zespół do zbadania tej sprawy. Na jego czele staje porucznik Ugne Galant. Funkcjonariusze milicji są zmuszeni wrócić do nierozwiązanych śledztw sprzed kilku lat. Wśród nich jest to, o którym się nie mówi. Mowa o morderstwie, które miało miejsce we wrześniu 1952 roku przy ulicy Wilsona 7 na Niebuszewie. Każda godzina śledztwa przybliża zespół do mrocznej prawdy o pionierach, którzy przybyli do Szczecina, by zbudować nowy, lepszy świat.

Autor książki, Przemysław Kowalewski jest szczecinianinem, dziennikarzem wykładowcą i pasjonatem historii swojego rodzinnego miasta. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego i stypendysta University of Exeter w Wielkiej Brytanii. Obserwator OBWE podczas wyborów do rosyjskiej Dumy w 2011 roku. Powieść Kozioł, to jego debiut literacki.