20 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs na haiku o wolności

Spread the love

Konkurs na haiku o wolności

Cykl: Blogowe wiadomości

Fot.: Pexels z Pixabay.

Do 1 czerwca 2023 roku można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs literacki 17 Sylab o Wolności. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu. Inicjatywa ma charakter otwarty.

Do 1 czerwca 2023 roku można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs literacki 17 Sylab o Wolności. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu. Tematem jest wolność w ujęciu dosłownym, metaforycznym, historycznym, czy indywidualnym. Organizator pozostawia to słowo do szerokiej interpretacji uczestników. Hasło tegorocznej edycji brzmi Ku gwiazdom!

Inicjatywa ma charakter otwarty. Jej celem jest popularyzacja szeroko pojętej idei wolności, tworzenie wspólnej przestrzeni na tematy ważne i istotne w dzisiejszym świecie, popularyzacja formy poetyckiej haiku, integracja środowisk literackich lokalnych i ogólnopolskich. Każdy z uczestników może zgłosić jeden utwór. Prace można dostarczyć lub przesłać pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom. Zgłoszone utwory będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: wiek do 18 lat, wiek powyżej 18 lat.

Na laureatów w obu kategoriach wiekowych czekają następujące nagrody: 1500 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce), 500 zł (III miejsce). Nagrodzone i wyróżnione prace będą również eksponowane w przestrzeni miejskiej Radomia. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie internetowej biblioteki.