17 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: Albo go kocha albo się uparła

Spread the love

Konkurs: Albo go kocha albo się uparła

Cykl: Blogowe wiadomości

Wydawnictwo Papierowy Motyl ogłasza ogólnopolski konkurs na wiersze o miłości i inspirowane twórczością Wisławy Szymborskiej. Dlatego też na nazwę inicjatywy zapożyczony został cytat z wiersza noblistki Portret kobiecy: Albo go kocha albo się uparła. Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich. Utwory można nadsyłać do 31 sierpnia 2023 roku.

Wydawnictwo Papierowy Motyl ogłasza ogólnopolski konkurs na wiersze o miłości i inspirowane twórczością Wisławy Szymborskiej. Dlatego też na nazwę inicjatywy zapożyczony został cytat z wiersza noblistki Portret kobiecy. Brzmi on Albo go kocha albo się uparła. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej, niż dwa wiersze. Jak zapowiada organizator, W dzisiejszych czasach potrzebujemy rozmów o miłości, potrzebujemy ją w sobie wskrzeszać, wybudzać i nieustannie się jej radować. Ta potrzeba i poczynione obserwacje społeczne, literackie i wydawnicze, jasno pokazują, w którym kierunku chcemy iść jako organizatorzy konkursu, twórcy i wydawcy.

Prace drogą mailową można nadsyłać do 31 sierpnia 2023 roku. Adres: wydawnictwo@papierowymotyl.pl. Utwory ocenią: Joanna Guzik (nagradzana poetka, rezydentka domu Wisławy Szymborskiej, znawczyni poezji noblistki, autorka tomików poezji m.in. Pociąg do egoStanu, Cztery koma zając), Malika Tomkiel (pisarka, poetka, autorka scenariuszy teatralnych, autorka książek Biel kości, Twój wewnętrzny głos), Marika Krajniewska (pisarka, autorka prozy i poezji wydawczyni, scenarzystka, artystka, autorka 20 publikacji). Ogłoszenie wyników nastąpi 15 listopada 2023 roku. Utwory laureatów i osób wyróżnionych zostaną wydane w tomie poetyckim. Szczegółowe informacje i regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Albo go kocha albo się uparła znajdują się na stronie internetowej organizatora.