16 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Literatura zagra w Pałacu Młodzieży

Spread the love

Literatura zagra w Pałacu Młodzieży

Cykl: Rozrywki sówki

25 maja 2023 roku w ramach cyklu W Pałacu literacko Róża Czerniawska-Karcz porozmawia z pisarzem, który niejednokrotnie wplatał w swoją twórczość muzykę, Sławomirem Wernikowskim. Autor ma na koncie dwa tomy prozy wydane w Wydawnictwie Forma: Passacaglia, Partita

Już 25 maja 2023 roku o godzinie 17.30 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu W Pałacu literacko organizowane przez Pałac Młodzieży-Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie i szczeciński oddział Związku Literatów Polskich. Poetka, publicystka i animatorka kultury, Róża Czerniawska-Karcz porozmawia z pisarzem, który niejednokrotnie wplatał w swoją twórczość muzykę, Sławomirem Wernikowskim. Ma na koncie dwa tomy prozy wydane w Wydawnictwie Forma: Passacaglia, Partita. Pierwszy z nich był nominowany do Nagrody Literackiej Jantar. Autor zadebiutował w 2007 roku opowiadaniem Dolus na łamach dwumiesięcznika Pogranicza. W latach 1996-2012 felietonista Gazety Wyborczej.

Będzie okazja posłuchać rozmowy ze Sławomirem Wernikowskim o doświadczeniach pisarskich, o kontaktach ze środowiskiem publicystycznym, ale przede wszystkim o jego bohaterkach i bohaterach wykreowanych w oryginalnym czasie i przestrzeni świata przedstawionego. Organizatorzy zapraszają do sali multimedialnej 106 w Pałacu Młodzieży. Będzie to ostatni wieczór z cyklu W Pałacu literacko w tym sezonie artystycznym. Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu VII Szczecińskie Promocje Literatury 2023.