16 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Jutrzejsza premiera: „Zdarzyło się dwa razy”

Spread the love

Jutrzejsza premiera: Zdarzyło się dwa razy

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Już jutro nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukaże się książka Zdarzyło się dwa razy. Autorem jest jeden z najpoczytniejszych francuskich pisarzy, Franck Thilliez. W 2008 roku znika siedemnastoletnia Julie. Jej ojciec rzuca się w wir śledztwa.

17 maja 2023 roku w sprzedaży znajdzie się powieść pod tytułem Zdarzyło się dwa razy. Autorem jest jeden z najpoczytniejszych francuskich pisarzy, Franck Thilliez. Książkę  na język polski przełożyła Monika Szewc-Osiecka. Czytelnicy przeniosą się do górskiego miasteczka Sagas. W roku 2008 znika siedemnastoletnia Julie. Jej ojciec, porucznik żandarmerii Gabriel Moscato próbuje dowiedzieć się, co stało się z dziewczyną. Wciąga się w wir rozpaczliwego, obsesyjnego śledztwa.

Pewnego dnia trafia do hotelu Falaise, w którym właściciel udostępnia mu spis gości. Proponuje zapoznanie się z nim w pokoju numer 29 na drugim piętrze. Główny bohater jest wyczerpany miesiącem bezowocnych poszukiwań. Zasypia. W środku nocy ze snu wyrywa go gwałtowne walenie w okno. Z nieba leci grad martwych ptaków. Ze zdziwieniem zauważa, że znajduje się teraz na parterze w pokoju numer 7. W recepcji dowiaduje się, że jest rok 2020.

Franck Thilliez urodził się w 1973 roku w Annecy. Z wykształcenia inżynier w zakresie nowych technologii, autor powieści detektywistycznych  i thrillerów, scenarzysta. Jego książki tłumaczone są na całym świecie. W polskich księgarniach można było znaleźć Las Cieni w przekładzie Wojciecha Frontczaka, Pokój umarłych w przekładzie Anny Walickiej-Popis. W 2022 roku ukazał się  Manuskrypt niedokończony w tłumaczeniu Moniki Szewc-Osieckiej.