6 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z Tomaszem Stawiszyńskim

Spread the love

Spotkanie z Tomaszem Stawiszyńskim

Cykl: Rozrywki sówki

Już 23 maja 2023 roku w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się spotkanie z autorem książki Reguły na czas chaosu, Tomaszem Stawiszyńskim. W publikacji przypomina, że warunkiem sensownego, pożytecznego działania jest rozumienie. Porozmawia z nim dr Bogdan Balicki.

23 maja 2023 roku w sali Anny Jagiellonki w Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się spotkanie z filozofem, eseistą, autorem książki Reguły na czas chaosu, Tomaszem Stawiszyńskim. W swojej publikacji wydanej w 2022 roku przypomina, że warunkiem sensownego, pożytecznego działania jest rozumienie. Ukazuje czytelnikowi, jak poddawać refleksji odruchy serca, nie dać się zmanipulować, a także kultywować konflikt w sobie zamiast go uzewnętrzniać. Radzi, że najlepsze, co możemy zrobić dla świata i siebie samych, to wziąć głęboki oddech i spojrzeć na rzeczywistość świeżym okiem, czyli z dystansem i wrażliwością. Porozmawia z nim doktor nauk humanistycznych, Bogdan Balicki.

Tomasz Stawiszyński jest autorem takich bestsellerów, jak Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii,  Co robić przed końcem świata, Ucieczka od bezradności. Wydał dwa zbiory wierszy: Nie ma takiego imienia i Rzecz ciemna. Eseje, wiersze i opowiadania publikował w licznych periodykach. Zajmował stanowiska: redaktora działu kultura w Dzienniku, wiceszefa działu społecznego, szefa działu krajowego i szefa działu publicystyki w Newsweeku (2008-2012). Współpracował z TVP Kultura i Polskim Radiem RDC. Był również publicystą kwartalnika Przekrój. Od 2016 roku związany z Radiem TOK FM, gdzie prowadzi m.in. Godzinę Filozofów, Kwadrans Filozofa oraz – wraz z żoną, Cvetą Dimitrovą – internetowy podcast Nasze wewnętrzne konflikty. Stały felietonista Tygodnika Powszechnego.