5 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Nowy reportaż Małgorzaty Nocuń

Spread the love

Nowy reportaż Małgorzaty Nocuń

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Już 10 maja 2023 roku w sprzedaży znajdzie się reportaż Małgorzaty Nocuń pod tytułem Miłość to cała moja wina. O kobietach z byłego Związku Radzieckiego. Autorka podróżowała przez 10 lat po terytorium byłego ZSRR. Kogo odnalazła?

10 maja 2023 roku nakładem Wydawnictwa Czarnego ukaże się reportaż Małgorzaty Nocuń pod tytułem Miłość to cała moja wina. O kobietach z byłego Związku Radzieckiego. Autorka podróżowała przez 10 lat po terytorium byłego ZSRR. W popularnych opowieściach o krajach proradzieckich najsilniejsi są zwykle mężczyźni. Reporterka wnikliwie przyjrzała się kobietom z Europy Wschodniej i Azji Centralnej, dla których zabrakło miejsca w szkolnych podręcznikach i na pierwszych stronach gazet. Oddała głos bohaterkom, które przeżyły blokadę Leningradu w 1941 roku, a także tym, które były na Ukrainie w lutym 2022 roku. Czytelnik pozna więźniarki łagrów, działaczki na rzecz praw człowieka, kobiety szczerze kochające Związek Radziecki, żołnierki oraz matki poległych na froncie, feministki z dużych miast oraz panie, którym mężczyźni odmawiają wszelkich praw.

Małgorzata Nocuń jest dziennikarką Tygodnika Powszechnego. W latach 2004-2006 była korespondentką na Ukrainie i Białorusi. Redaktorka Nowej Europy Wschodniej. Autorka książki Wczesne życie. Razem z Andrzejem Brzezieckim wydała publikacje: Białoruś. Kartofle i dżinsy, Ograbiony naród. Rozmowy z intelektualistami białoruskimi, Armenia. Karawana śmierci. W 2014 roku została wyróżniona w konkursie Amnesty International Pióro Nadziei za reportaż z Kaukazu Północnego. W 2019 roku ukazał się pod jej redakcją zbiór reportaży o Białorusi Ojczyzna dobrej jakości.

W księgarni Publio przed zakupem można przeczytać fragment. Link powyżej.