2 maja 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: Limeryk o Wisławie Szymborskiej

Spread the love

Konkurs: Limeryk o Wisławie Szymborskiej

Cykl: Blogowe wiadomości 

Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Limeryk o Wisławie Szymborskiej. Prace można nadsyłać do 30 września 2023 roku. Na laureatów czekają nagrody pieniężne.

Z okazji ustanowienia przez Senat RP w 100. rocznicę urodzin Poetki 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłasza Ogólnopolski Konkurs Poetycki Limeryk o Wisławie Szymborskiej. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy utwory, które nie były wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Konkurs ma na celu zainteresowanie twórczością poetki, pobudzenie aktywności twórczej i propagowanie twórczości literackiej.

Limeryki wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach, ul. Ks. P. Ściegiennego 13, 25-033 Kielce. Można również zestaw dostarczyć osobiście do 30 września 2023 roku do godz. 15.00. Na laureatów czekają nagrody pieniężne: 2000 zł (I miejsce), 1500 zł (II miejsce), 1000 zł (III miejsce). Najciekawsze utwory zostaną opublikowane w wydawnictwie pokonkursowym. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie internetowej biblioteki.