29 kwietnia 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Jedenasta edycja konkursu im. Anny German

Spread the love

Jedenasta edycja konkursu im. Anny German

Cykl: Blogowe wiadomości

Do 25 sierpnia 2023 roku można nadsyłać wiersze na XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Anny German. W tym roku mottem konkursu jest fragment piosenki Skrzydlaty koń. Organizatorami są Zielonogórski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów z Zielonej Góry.

Zielonogórski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów z Zielonej Góry ogłaszają XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Anny German. W tym roku mottem inicjatywy jest fragment piosenki z repertuaru patronki pod tytułem Skrzydlaty koń (słowa: Alina Nowak, muzyka: Adam Skorupko). Brzmi ono: Każda myśl o tobie/ Jest jak blask we mgle. Zgłoszony wiersz powinien do niego nawiązywać. Konkurs adresowany jest do osób, które mają ukończone szesnaście lat.

Prace powinny zostać wysłane za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Tam również dostępny jest regulamin. Należy zgłosić jeden wiersz, który nie był wcześniej publikowany, ani nagradzany w innych konkursach. Na laureatów czekają nagrody pieniężne w wysokości: 1000 zł (I miejsce), 900 zł (II miejsce), 800 zł (III miejsce). Przyznane zostaną także trzy wyróżnienia po 400 zł. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas biesiady literacko-muzycznej, która zaplanowana jest na 25 listopada 2023 roku.