15 kwietnia 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

W Pałacu Młodzieży wierszem o wierszu

Spread the love

W Pałacu Młodzieży wierszem o wierszu

Cykl: Rozrywki sówki 

Rano wstaję/ poemat chwalę/ biorę się za słowo/ jak za chleb// Nie zważam na mody byle jakie/ piszę wyłącznie/ uczuć/ starym drapakiem// – słowami Jerzego Harasymowicza Róża Czerniawska-Karcz zaprasza na kwietniowe, już 90. spotkanie W Pałacu literacko, podczas którego każdy będzie mógł się włączyć do rozmowy wierszem o wierszu.

Już 20 kwietnia 2023 roku o godzinie 17.30 odbędzie się 90. spotkanie z cyklu W Pałacu literacko. Moderatorka, Róża Czerniawska-Karcz zaprasza poetów, poetki i wszystkich, którzy chcieliby się wypowiedzieć lirycznie wierszem o wierszu oraz tych, którzy poezji pragną posłuchać. Będzie możliwość zaprezentowania utworów ulubionych twórców.

Mottem wieczoru będzie fragment wiersza Jerzego Harasymowicza pod tytułem Życiorys: … Rano wstaję/ poemat chwalę/ biorę się za słowo/ jak za chleb// Nie zważam na mody byle jakie/ piszę wyłącznie/ uczuć/ starym drapakiem//. Wydarzenie odbywa się w ramach VIII Szczecińskiej Wiosny Poezji, a organizatorami są szczeciński oddział Związku Literatów Polskich i Pałac Młodzieży-Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie.