15 kwietnia 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Slamy poetyckie: eliminacje do mistrzostw Polski

Spread the love

Slamy poetyckie: eliminacje do mistrzostw Polski

Cykl: Blogowe wiadomości

Już  wkrótce początek pierwszych mistrzostw slamowych w Szczecinie. Podczas trzech slamów poetyckich w Piwnicy Kany wyłoniony zostanie zwycięzca, który będzie reprezentował nasze miasto w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego w Poznaniu. Wygłoszone wiersze zostaną opublikowane w okolicznościowej antologii.

W Szczecinie tej wiosny odbędą się trzy slamy poetyckie stanowiące eliminacje, podczas których wyłoniony zostanie reprezentant naszego miasta do VII Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego w Poznaniu. Pierwsze wydarzenie zaplanowane zostało na 18 kwietnia 2023 roku na godzinę 18.00. Kolejne slamy odbędą się w następujących terminach: 16 maja, 13 czerwca.

W każdym z wymienionych spotkań eliminacyjnych może wziąć udział 20 osób. Zgłaszać można się mailowo (fundacjapozytywy@gmail.com). W wiadomości należy zawrzeć imię i nazwisko lub pseudonim sceniczny oraz oświadczenie, że jest się osobą pełnoletnią. Organizatorem szczecińskich eliminacji, które odbędą się w Piwnicy Kany, jest Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy. Organizacja wspiera różnorodne inicjatywy kulturalne i społeczne.

Wydarzenia poprowadzi szczecinianka, poetka, performerka, dziennikarka, twórczyni autorskich spektakli i performensów, slamowa mistrzyni Warszawy 2020 i mistrzyni Wrocławia 2022, Magdalena Walusiak. Dwukrotnie uczestniczyła w mistrzostwach Polski. Przed każdym z turniejów odbywać się będą warsztaty dla osób zainteresowanych pisaniem poezji performatywnej. Poprowadzi je również Magdalena Walusiak.

Mówi się, że slam poetycki stanowi konkurencję z pogranicza sztuki i sportu. Łączy w sobie siłę poetyckiego przekazu, występ sceniczny i emocje związane z rywalizacją. Zadaniem uczestnika jest zaprezentowanie w określonym czasie autorskiego utworu poetyckiego. Kto jest jurorem? Publiczność. Wydarzenia z tej wiosny będą pierwszymi eliminacjami w Szczecinie do mistrzostw Polski, ale slamowa forma nie pojawia się w naszym mieście po raz pierwszy. Choć turnieje tego rodzaju odbywały się lata temu w klubie Pinokio i Teatrze Kana, to nie osadziły się tak mocno w lokalnym życiu kulturalnym.

Więcej informacji i regulaminy.