19 lutego 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Międzynarodowy konkurs im. Józefa Bursewicza

Spread the love

Międzynarodowy konkurs im. Józefa Bursewicza

Cykl: Blogowe wiadomości

Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie w ramach VIII Szczecińskiej Wiosny Poezji ogłasza VIII Międzynarodowy Konkurs Poetycki im. Józefa Bursewicza O Złotą Metaforę. Zestawy trzech wierszy można nadsyłać mailowo i za pomocą poczty tradycyjnej do 31 marca 2023 roku.

Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie ogłasza kolejną edycję konkursu imienia współtwórcy grupy Metafora, Józefa Bursewicza. Założył ją razem z Andrzejem Dzierżanowskim, Ryszardem Grabowskim i Januszem Krzymińskim.  Jest to pierwsza odsłona inicjatywy o zasięgu międzynarodowym. Na VIII Międzynarodowy Konkurs Poetycki im. Józefa Bursewicza O Złotą Metaforę można nadsyłać zestawy wierszy mailowo i za pomocą poczty tradycyjnej do 31 marca 2023 roku. Adresowany jest do twórców zrzeszonych i niezrzeszonych, którzy ukończyli szesnasty rok życia.

Praca konkursowa powinna stanowić trzy wiersze o dowolnej tematyce. Utwory napisane w języku polskim należy wysłać razem z wypełnionymi załącznikami na adres: Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin. Można również nadesłać zgłoszenie za pomocą poczty elektronicznej na maila: konkurs@zlpszczecin.pl. Na laureata pierwszej nagrody czeka statuetka Złota Metafora. Zostaną również przyznane wyróżnienia i zauważenia. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się w czerwcu 2023 roku w Willi Lentza w Szczecinie. Szczegółowe informacje, regulamin i potrzebne dokumenty znajdują się na stronie internetowej ZLP Szczecin.

Szczecińska Wiosna Poezji organizowana jest przez Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie od 2016 roku. W ramach tej inicjatywy odbywa się nie tylko opisany wcześniej konkurs, ale również spotkania z poezją i innymi dziedzinami sztuki, które się przenikają ze słowem pisanym.