22 stycznia 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs poetycki „O Złotą Pszczołę”

Spread the love

Konkurs poetycki „O Złotą Pszczołę”

Cykl: Blogowe wiadomości

Grafika: Adrianna Rauhut.

Fundacja czAR(T) Krzywogońca ogłosiła VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki O Złotą Pszczołę na tom poetycki. Organizator czeka do 31 marca na niepublikowane do tej pory książki o tematyce nawiązującej do przyrody. Nagrodą główną jest między innymi wydanie publikacji.

Niepublikowane do tej pory tomy poetyckie o tematyce nawiązującej do przyrody można zgłaszać do VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego O Złotą Pszczołę zorganizowanego przez Fundację czAR(T) Krzywogońca. Termin zgłoszeń upływa 31 marca 2023 roku. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich. Stanowi część imprezy pod nazwą Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich, to zgłoszenie propozycji w postaci tomiku do 31 marca 2023 roku. Finaliści wyłonieni przez jury będą zobowiązani przesłać finalny projekt książki, swoje zdjęcie i notatkę biograficzną do 31 maja 2023 roku. Adres: Fundacja czAR(T) Krzywogońca, Krzywogoniec 53, 89-511 Cekcyn. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie fundacji.

Na zwycięzcę czkają następujące nagrody: druk tomiku poetyckiego w nakładzie 200 egzemplarzy (z czego 150 dostaje autor), statuetka Złotej Pszczoły oraz nagroda pieniężna w wysokości 500 zł, udział w warsztatach w siedzibie organizatora i spotkaniach autorskich. Laureat drugiego miejsca otrzyma statuetkę Srebrnej Pszczoły oraz nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł, a zdobywca trzecie go miejsca otrzyma statuetkę Brązowej Pszczoły i nagrodę w wysokości 300 zł. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowane jest na 24 czerwca 2023 roku podczas Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem w Krzywogońcu.