18 stycznia 2023 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Dziewiąta edycja konkursu im. Zygmunta Krukowskiego

Spread the love

Dziewiąta edycja konkursu im. Zygmunta Krukowskiego

Cykl: Blogowe wiadomości

Fot.: Florian Pircher z Pixabay.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ogłosiła IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego. Prace można przesyłać za pomocą poczty elektronicznej do 15 marca 2023 roku. Do wygrania nawet 1500 zł.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie ogłosiła dziewiątą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zygmunta Krukowskiego. Patron konkursu był poetą, felietonistą, dramaturgiem, tłumaczem poezji rosyjskiej, francuskiej i angielskiej. Zadebiutował w prasie literackiej w latach 70. ubiegłego wieku. Autor zbioru wierszy Rzeczy R wydanego przez Towarzystwo Przyjaciół Sopotu w 2012 roku. Był w szczególności ceniony za tłumaczenia utworów Williama Blake’a.

Konkurs ma charakter otwarty. Organizator na zestawy pięciu wierszy będzie czekał do 15 marca 2023 roku. Zgłoszeń można dokonywać za pomocą poczty elektronicznej. E-mail: dyrektor@biblioteka.nowaruda.pl. Wiadomość powinna zawierać następujące dane autora: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu. Zgłaszane utwory nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach.

Wiersze oceni jury pod przewodnictwem Karola Maliszewskiego. Na laureatów czekają nagrody pieniężne w wysokości 1500 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce), 500 zł (III miejsce). Uroczyste wręczenie nagród zaplanowane jest na maj 2023 roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie internetowej biblioteki.