2 grudnia 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z “Paprykarzem poetyckim…”

Spread the love

Spotkanie z “Paprykarzem poetyckim…”

Cykl: Rozrywki sówki

Już 15 grudnia w Pałacu Młodzieży-Pomorskim Centrum Edukacji odbędzie się spotkanie promujące piątą książką Roberta Artura Florczyka, który jest szczecinianinem nie tylko z zamieszkania, ale przede wszystkim z zamiłowania. Paprykarz poetycki… jest 81. pozycją literacką wydaną w serii:akcent. Autor prezentuje tym razem gawędę, w której znajdziemy poetki i poetów szczecińskich oraz związanych z naszym miastem poprzez różne wydarzenia losowe.

15 grudnia o godzinie 17.30 odbędzie się ostatnie w roku 2022 spotkanie z cyklu W Pałacu literacko. Gospodyni cyklu, Róża Czerniawska-Karcz porozmawia tym razem z autorem książki Paprykarz poetycki… wydanej w serii:akcent, Robertem Arturem Florczykiem. Wydarzenie odbędzie się w sali multimedialnej nr 106 Pałacu Młodzieży–Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie.

Tak więc książka niniejsza jest podróżą do źródeł poezji w Szczecinie i o Szczecinie w sposób nieoczywisty, osobisty. Moim zamiarem jest zachęcić każdego do własnej podróży z poezją w Szczecinie i po Szczecinie. Bo jak się okazuje, jest to poezja, która może zaspokoić różne oczekiwania i gusta. Poleganie na almanachach i wyborach nie jest przecież zapewnieniem wszystkich potrzeb. I co jeszcze jest ważne – jak się okazało, istnieje w przestrzeni miasta samorzutne oddolne zaszczepianie poezji i do tego chciałem nawiązać, przypominając to anonimowe rozwieszenie wierszy Różewicza na Głębokim, czy to przyklejenie kartki na szybie przystanku komunikacji miejskiej na Basenie Górniczym… mogą one stać się inspiracją do przemierzania nowych ścieżek poszukiwań – zachęca do lektury Robert A. Florczyk. Niniejsza publikacja jest literacką prezentacją poetek i poetów szczecińskich oraz związanych z miastem poprzez różne wydarzenia losowe.

Artur Florczyk jest szczecinianinem z urodzenia i zamiłowania. Laureat Róży Poetów przyznawanej przez Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie za szczególne walory twórczości poetyckiej, w tym wyróżniające się tematyką historii szczecińskiego portu i miasta. Wiersze publikował w prasie i antologiach. Autor trzech książek poetyckich: Brama PortowaŁasztownia – kapsuła czasuW mieście Wenedów. Wydał również zbiór utworów prozatorskich pod tytułem Trzy razy Wolność!