16 listopada 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z nową powieścią Artura Justyńskiego

Spread the love

Spotkanie z nową powieścią Artura Justyńskiego

Cykl: Rozrywki sówki

Już jutro w Pałacu Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie odbędzie się spotkanie z pisarzem i członkiem szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich, Arturem Justyńskim. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść pod tytułem Bejdak, którą wydał w serii:akcent.

17 listopada 2022 roku o godzinie 17.30 w Pałacu Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie odbędzie się spotkanie z autorem zbioru opowiadań Opowieści zza rzeki i powieści Cichy zachód. Tym razem pisarz i członek Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie będzie rozmawiał z gospodynią cyklu W Pałacu literacko, Różą Czerniawską-Karcz o swojej najnowszej powieści pod tytułem Bejdak.

Bejdak Justyńskiego jest postacią z pogranicza, a może lepiej nazwać to miejsce rozstajami, skrzyżowaniem wielu dróg, na którym spotkają się wszyscy bohaterowie tej historii… zatrzymani w czasie i wydobyci z niepamięci a zamknięci w narzuconym im kształcie: w drewnie wystrugany Chrystus frasobliwy, i gipsowa figurka Matki Bożej z kapliczki przydrożnej, i anioły stróże, te śnieżne i te czarne, jak samo mefistofeliczne zło; i stworza leśne, i bóstwa zapomniane, a pomiędzy nimi… Cyganie ze swoimi tajemnicami i wiejski tłum, gromada z groteskowo wykrzywionymi gębami (jak z filmu Ferdydurke według Gombrowicza)… a na obrzeżach cały świat zwierząt (…) – wprowadza nas w świat stworzony przez pisarza redaktorka serii:akcent, Róża Czerniawska-Karcz.

Książka Bejdak jest osiemdziesiąta pozycją wydaną w serii:akcent w ramach XI edycji serii. Na spotkanie obowiązuje wstęp wolny.