30 października 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Uroczyste odsłonięcie wiersza Roberta A. Florczyka

Spread the love

Uroczyste odsłonięcie wiersza Roberta A. Florczyka

Cykl: Rozrywki sówki

Już w najbliższy piątek w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie odbędzie się uroczyste odsłonięcie wiersza Roberta Artura Florczyka pod tytułem Mare Dambiense, który znalazł się w kolejnej odsłonie Galerii Jednego Wiersza. Będzie też okazja, by spotkać się z autorem, szczecinianinem z urodzenia i zamiłowania, poetą i prozaikiem.

4 listopada 2022 roku o godzinie 16.00 w holu przy Wypożyczalni Głównej Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie odbędzie się uroczyste odsłonięcie Galerii Jednego Wiersza, w której zagościł utwór poetycki Roberta Artura Florczyka pod tytułem Mare Dambiense. W jego lekturę można się zagłębiać już od 10 października, ale to wydarzenie jest niepowtarzalną okazją, by porozmawiać z samym poetą, prozaikiem, szczecinianinem nie tylko z zamieszkania, ale też pasji.

Robert Artur Florczyk jest laureatem Róży Poetów przyznawanej przez Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie za szczególne walory twórczości poetyckiej, w tym wyróżniające się tematyką historii szczecińskiego portu i miasta. Wiersze publikował w prasie i antologiach. Autor trzech książek poetyckich: Brama PortowaŁasztownia – kapsuła czasuW mieście WenedówNie wszystko pojmuję z tego, co jest naszym światem i dlatego cieszę się, że jest poezja. Ona mi wszystko wytłumaczy, a jeśli nie wytłumaczy to pocieszy… – mówi o samej poezji. Ma na koncie także tom prozy Trzy razy Wolność!

Galeria Jednego Wiersza powstała dzięki współpracy Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie ze szczecińskim oddziałem Związku Literatów Polskich. Prezentowana jest w niej twórczość poetycka osób należących do wcześniej wspomnianego związku twórczego. Wiersz Roberta Artura Florczyka dostępny jest też na stronie internetowej biblioteki, a w Książnicy Pomorskiej prezentowany będzie do 10 grudnia 2022 roku.