12 września 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs na scenariusz słuchowiska: Mój świat

Spread the love

Konkurs na scenariusz słuchowiska: Mój świat

Cykl: Blogowe wiadomości

Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zapraszają do udziału w konkursie na scenariusz słuchowiska radiowego dla dzieci Mój świat. Zgłaszać swoje prace można on-line do 24 października 2022 roku. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. 

Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zapraszają do udziału w konkursie na scenariusz słuchowiska radiowego dla dzieci Mój świat. Jak twierdzi Alan Baxton, Najważniejszy obowiązek wobec dzieci, to dać im szczęście. Tym szczęściem może też być dobra literatura – zachęcają organizatorzy. Zadaniem uczestnika jest napisanie słuchowiska dla dzieci w wieku od szóstego do dwunastego roku życia. Tematyka jest dowolna. Słuchowisko powinno trwać dwadzieścia minut, a liczba postaci ma być nie większa, niż osiem.

Teksty słuchowiska można wysyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej Polskiego Radia. Uczestnicy mają czas do 24 października 2022 roku. Scenariusze nie mogą być wcześniej publikowane, ani zgłaszane do innych konkursów. Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich. Na laureatów czekają nagrody pieniężne w wysokości: 8000 zł (I miejsce), 5000 zł (II miejsce), 3000 zł (III miejsce). Ogłoszenie wyników nastąpi 28 listopada 2022 roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie współorganizatora.