1 września 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs prozatorski: Empik Go SHORT

Spread the love

Konkurs prozatorski: Empik Go SHORT

Cykl: Blogowe wiadomości

Empik S.A. z siedzibą w Warszawie ogłasza konkurs na opowiadanie Empik Go SHORT. Z okazji 40-lecia pisma Nowa Fantastyka w tegorocznej edycji organizator prosi o skupienie się na światach wyobrażonych i przyszłości. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 listopada 2022 roku, a na zwycięzcę czeka 5000 zł. 

Empik S.A. z siedzibą w Warszawie oraz pismo Nowa Fantastyka zapraszają do udziału w konkursie na opowiadanie sci-fiction Empik Go SHORT. Dla uczczenia 40-lecia wcześniej wspomnianego periodyku organizator prosi uczestników o skupienie się na światach wyobrażonych i przyszłości. Inicjatywa adresowana jest do do osób pełnoletnich (zarówno debiutantów, jak i bardziej doświadczonych twórców słowa), a prace można przesyłać za pomocą formularza na stronie Empiku do 30 listopada 2022 roku.

Opowiadanie powinno być inspirowane hasłem Coś fantastycznego! Objętość tekstu nie może przekroczyć 27 tysięcy znaków ze spacjami. Prace oceni komisja w składzie: Michał Cetnarowski (pisarz specjalizujący się w literaturze fantastycznej, publicysta i redaktor), Maciej Makselon (redaktor w Grupie Wydawniczej Foksal), Łukasz Orbitowski (pisarz, autor powieści między innymi Kult, czy Inna dusza), Robert J. Szmidt (twórca i redaktor naczelny miesięcznika Science Fiction), Maria Tęgowska (redaktorka w Grupie Wydawniczej Foksal).

Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł. Zostanie również przyznane wyróżnienie w wysokości 1000 zł. Opowiadanie autora wyróżnionego zostanie opublikowane na łamach Nowej Fantastyki.