9 sierpnia 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Promocja książki Jarosława Błahego

Spread the love

Promocja książki Jarosława Błahego

Cykl: Rozrywki sówki 

Już w przyszły piątek w Domu Skandynawskim w Szczecinie odbędzie się spotkanie z poetą, prozaikiem, eseistą i instruktorem teatralnym, Jarosławem Błahym promujące jego książkę pod tytułem Zaklęty w szerszenim gnieździe. To pierwsze wydarzenie realizowane w ramach projektu pod nazwą Być kimś, kim się jest naprawdę

19 sierpnia 2022 roku o godzinie 18.30 w szczecińskim Domu Skandynawskim odbędzie się spotkanie z poeta, prozaikiem, eseistą i instruktorem teatralnym, Jarosławem Błahym. Autor będzie promował swoją książkę wydaną w Wydawnictwie Forma pod tytułem Zaklęty w szerszenim gnieździe. Spotkanie poprowadzi Jerzy Pachlowski, a fragmenty prozy przeczyta Michał Przybyszewski.

(..) Dla „zaklętego w szerszenim gnieździe” – piszącego siebie i o sobie – eseistyczna forma jest narzędziem samobójstwa dokonywanego na własnym ego. Wyszarpuje z siebie Błahy kawałki życiorysu, strzępy przeczytanych książek, powidoki dzieciństwa i snów, by ulepić z nich tekstowe, szerszenie gniazdo, na postrach dla zakłamanych i lękliwych, na pokusę dla szczerych i odważnych. W mrocznym wnętrzu tych – zrodzonych z nietzscheańskiego ducha – tekstów kryją się szalone, zakazane, stłumione namiętności i pragnienia. Jak dobrać się do tego gniazda? Nie wzywajmy straży ogniowej. Wystarczy skonsultować się z własnym Cieniem (…) – tak pisze o książce w swojej recenzji Jacek Bielawa. Autorką grafik do publikacji książkowej i wydarzenia jest Katarzyna Tchórz.

Jarosław Błahy urodził się w Szczecinie. Mieszka we Wrocławiu. Autor książki Rzeźnik z Niebiuszewa oraz eseju Literatura jako lustro. O projekcji i odbiciach fizjologicznych w twórczości Leo Lipskiego. Współautor publikacji Tożsamość kulturowa i pogranicza identyfikacji i Kanon i obrzeża. Był wokalistą grup punk rockowych Zwolnienie Warunkowe i Zenon Reagan.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Kamera. Jest to pierwsze wydarzenie w ramach projektu Być kimś, kim się jest naprawdę. Organizator zaprasza do otwartej i intensywnej dyskusji. Dom Skandynawski mieści się przy ul. Monte Cassino 6. Wstęp wolny.