29 lipca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

XII Noc Poetów – sierpień 2022

Spread the love

XII Noc Poetów – sierpień 2022

Cykl: Rozrywki sówki

Już sierpniu 2022 roku odbędzie się XII Noc Poetów organizowana przez Fundację Wspierania Kultury Noc Poetów. Tym razem poetki i poeci zaprezentują swoje wiersze w Reczu. Jeszcze do 15 sierpnia można nadsyłać zgłoszenia. Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Lewińska. 

XII Noc Poetów organizowana przez Fundację Wspierania Kultury Noc Poetów rozpocznie się 26 sierpnia 2022 roku o godzinie 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Reczu. Jeszcze do 15 sierpnia można zgłaszać swój udział w wydarzeniu. Gwiazdą wieczoru będzie polska aktorka, Małgorzata Lewińska.

Zgłoszenia zawierające wiersze, krótki biogram i trzy słowa, którymi autor chciałby się przedstawić, przesyłamy na adres mailowy piotrpawlowski3@op.pl. Jakie są zasady? Twórca może zaprezentować tylko swoje utwory i ma do dyspozycji trzy minuty. Wybór formy kreacji wiersza należy do poetki/poety.

Małgorzata Lewińska, która wystąpi podczas tegorocznej Nocy Poetów, zadebiutowała w spektaklu Cyrano na scenie Teatru Komedia w Warszawie. Popularność telewizyjną przyniosła jej rola Patrycji Cwał-Wiśniewskiej w serialu Lokatorzy, a także w jego spin-offie Sąsiedzi. Współpracowała przy programie TVN-u Szymon Majewski Show. Parodiowała w nim między innymi Małgorzatę Foremniak, Edytę Górniak, Ewę Kopacz.

Noc Poetów jest wydarzeniem, podczas którego może się zaprezentować każda autorka, każdy autor niezależnie od dorobku. Odbywa się od dwunastu lat. Fundacja Wspierania Kultury Noc Poetów zajmuje się organizacją i wspieraniem inicjatyw kulturalnych, w tym literackich, wydawaniem publikacji książkowych i promocją sztuki słowa.