26 lipca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zaczytany Szczecin: wakacyjna gra miejska

Spread the love

Zaczytany Szczecin: wakacyjna gra miejska

Cykl: Rozrywki sówki

Przed nami kryminalna, fantastyczna lub romantyczna gra miejska zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie w ramach projektu Zaczytany Szczecin. Dla uczestników, którzy wezmą udział w zabawie w dniach od 1 do 5 sierpnia 2022 roku i wygrają, przewidziane są nagrody. 

Już 1 sierpnia 2022 roku rozpoczną się trzy gry miejskie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie: kryminalna, fantastyczna i romantyczna. Inicjatywa potrwa aż pięć dni, a w każdej z trzech gier przewidziane są nagrody dla trzech osób. Może wziąć w nich udział młodzież powyżej szesnastego roku życia oraz młodsi, ale oni będą potrzebowali zgody rodziców lub opiekunów. Informacje dotyczące zabaw będą znajdować się na drzwiach wejść do filii: nr 7 przy Placu Matki Teresy z Kalkuty 8 (gra kryminalna), nr 54 przy al. Wojska Polskiego 2 (gra fantastyczna) i nr 4 przy ul. Barnima 25 (gra romantyczna).

Aby zapisać się na wybrana opcję gry, wystarczy wysłać maila na adres zapisypromedia@gmail.com. W wiadomości trzeba podać imię i nazwisko, wiek oraz adres e-mail do kontaktu. Szczegółowe informacje, regulamin gry oraz dokumenty dostępne są na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Uczestnicy gry kryminalnej wcielą się w komisarza Dariusza Sudera i będą musieli się rozwiązać zagadkę makowego mordercy. Z kolei osoby, które wezmą udział w grze fantastycznej będą miały do wyboru opcje – wybór jednej z nich zdecyduje, jak będzie wyglądała gra. Przekonają się, czy ich życie jest w niebezpieczeństwie. Ostatni rodzaj gry: romantyczna. Uczestnicy zostaną zaangażowani we współpracę z czasopismem Odcienie Miłości. Zdecydują, której z czytelniczek pisma pomogą w sprawach sercowych.

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu Zaczytany Szczecin dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.