25 lipca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

„Druciarz” uderzy w sierpniu

Spread the love

„Druciarz” uderzy w sierpniu

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Już 3 sierpnia 2022 roku w sprzedaży znajdzie się kolejna książka Krzysztofa Jóźwika. Autor, który zadebiutował powieścią Zamachowcy w 2019 roku, powraca ze swoją szóstą książką pod tytułem Druciarz. Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia.

Na terenie Zakładów Azotowych policjanci znajdują ciało bestialsko okaleczonej, nagiej kobiety. Zapewniam, że to nie jest początek tekstu z rubryki kryminalnej, a zapowiedź najnowszej książki Krzysztofa Jóźwika, który jest autorem takich publikacji literackich, jak Zamachowcy, Loteria, Klatka, Chwasty i Skrawki. Tym razem powraca z kolejną dawką solidnego kryminału. Już 3 sierpnia 2022 roku na półkach księgarni zagości Druciarz.

Akcja najnowszej powieści autora rozgrywa się na Puławach. Pomimo oczywistego, seksualnego motywu zabójstwa i nietypowego miejsca zbrodni śledczy Komendy Powiatowej Policji nie mają łatwego zadania przed sobą. Sprawca tej zbrodni nadal jest na wolności. W każdej chwili może uderzyć po raz kolejny. Kluczowy jest tutaj czas, ale czy miejsce zbrodni również? Zdanie zamieszczone na okładce może być wskazówką dla czytelnika: Śmierć zawsze pozostawia po sobie ślad.

Krzysztof Jóźwik jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Aktywnie spełnia się zawodowo, a w wolnych chwilach pisze książki. Czytuje polską i zagraniczną fantastykę, książki sensacyjne i kryminalne, a także literaturę piękną. Szczególnie ceni sobie twórczość Jarosława Grzędowicza, Jo Nesbø oraz pisarzy iberoamerykańskich. Ze względu na zainteresowania zawodowe pisze dosyć często na temat cyberprzestępczości i używania nowych technologii.