24 lipca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Nie do wiary…

Spread the love

Nie do wiary…

Cykl: Blogowe spotkania literackie 

Autorka książek Grzechy mojej siostry i Defekt, Olga Kruk powraca z kolejną powieścią. Już 27 lipca 2022 roku w księgarniach będzie można znaleźć Upadek, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia. Główna bohaterka książki, Laura zniknęła. A gdy się odnalazła, nikt jej nie wierzył w to, że ran na swoim ciele nie zrobiła sobie sama.

Bolesny, zduszony krzyk wyrywa się z mojego wnętrza, gdy czuję ostrze przecinające skórę na prawym nadgarstku. I mimo że boli, to cieszę się, że to już ostatni. Czuję, jak ciepła krew spływa po moich palcach i nawet słyszę, jak krople upadają na posadzkę. Myślę, że mój słuch się wyostrzył po czasie, który spędziłam w ciemności. Krew wypływa ze mnie i więdnę jak kwiat. Ile minęło czasu? Kilka dni? Kilka tygodni, miesięcy? Czasem mam wrażenie, że spędziłam tu całą wieczność. (…) – tym fragmentem rozpoczyna się prolog książki Upadek Olgi Kruk. Autorka powieści Grzechy mojej siostry i Defekt powraca z kolejną książką.

Czytelnicy poznają dziewczynę o imieniu Laura, która od dzieciństwa sprawiała problemy. Po śmierci jej ojca życie nie było już takie samo. Skończyła osiemnaście lat, wyprowadziła się z domu, a kontakty z najbliższą rodziną ograniczyła. Na jakiś czas zniknęła, a gdy się odnalazła i mówiła, że ran nie zadała sobie sama, nikt jej nie wierzył. O tym, że Laura jest ofiarą wiedziała tylko ona sama i jej oprawca. Po pewnym czasie bloger zajmujący się badaniem niewyjaśnionych zbrodni zaczyna rozumieć, że dziewczyna mówi prawdę. Została porwana, była torturowana.

Niedawno w łudząco podobnych okolicznościach zaginęła inna dziewczyna. Oznacza to, że oprawca jest nadal na wolności. Z czasem może się okazać, że Laura będzie musiała zmierzyć się nie tylko z mordercą, ale również z okolicznościami śmierci swojego ojca. Książka znajdzie się w sprzedaży już 27 lipca 2022 roku. Ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia.