13 lipca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Galeria Jednego Wiersza: Małgorzata Hrycaj

Spread the love

Galeria Jednego Wiersza: Małgorzata Hrycaj

Cykl: Rozrywki sówki 

Od 12 lipca 2022 roku w holu Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie prezentowany jest wiersz członkini szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich, Małgorzaty Hrycaj pod tytułem nie dość cogito. Uroczyste odsłonięcie Galerii Jednego Wiersza odbędzie się jutro o godzinie 17.00, a utwór poetki przeczyta aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, Krystyna Maksymowicz. 

Od 12 lipca 2022 roku w holu Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie prezentuje się kolejna odsłona Galerii Jednego Wiersza. Tym razem w murach biblioteki znajdziemy wiersz nie dość cogito poetki, tancerki, animatorki kultury, Małgorzaty Hrycaj. A już 14 lipca 2022 o godzinie 17.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie utworu. Przeczyta go aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, Krystyna Maksymowicz.

Małgorzata Hrycaj jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego, logopedą, poetką, tancerką i animatorką kultury. Sercem góralka, szczególnie związana z Kościeliskiem i z Tatrami. Laureatka licznych konkursów literackich. Ma na koncie takie tomy poezji, jak: Pod baldachimem krwawnikaAponia w ogrodzieCud oddychania. Publikowała również wiersze w wielu antologiach, czasopismach oraz e- magazynach kulturalnych. Od 2016 roku należy do Pracowni Tańca Etnicznego, która działa przy Pałacu Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie.

Galeria Jednego Wiersza powstała dzięki współpracy Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie ze szczecińskim oddziałem Związku Literatów Polskich. Prezentowana jest w niej twórczość poetycka osób należących do wcześniej wspomnianego związku twórczego. Wiersz Małgorzaty Hrycaj dostępny jest też na stronie internetowej biblioteki, a w Książnicy Pomorskiej prezentowany będzie do 31 sierpnia 2022 roku.