9 czerwca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Lato puka do drzwi i kosmetyczki

Spread the love

Lato puka do drzwi i kosmetyczki

Cykl: Sowie myśli

Pora letnia już wkrótce się zacznie, choć już można zauważyć wzrosty temperatur. To czas, kiedy bardziej odsłaniamy swoje ciało, a co za tym idzie dla naszego komfortu dokładamy wszelkich starań, by o siebie zadbać. Dlaczego? Przede wszystkim dla lepszego samopoczucia i budowy pewności siebie. Każdy lubi czuć się dobrze z samym sobą. I wcale nie trzeba na to dużo wydawać.

Niektórzy nazywają ciało samą okładką, ale jego wygląd ma wpływ na to, jak czujemy się sami ze sobą. I właśnie dlatego warto o nie dbać nie tylko poprzez zapewnienie prezencji i zawartość kosmetyczki oraz asortymentu higienicznego. Ważny jest ruch, szczególnie wtedy, gdy mamy pracę siedzącą. Można wykupić karnet na siłownię, który do tanich nie należy, albo skorzystać z siłowni pod chmurką. Tutaj jesteśmy uzależnieni od pogody, jednak podczas ćwiczeń mamy zapewniony wysiłek fizyczny i możliwość przebywania na świeżym powietrzu. Takie miejsca można znaleźć w wielu dzielnicach Szczecina. Ruch fizyczny pomaga nie tylko ukształtować figurę, ale również rozładować stres wynikający z naszych codziennych obowiązków (domowych, szkolnych, uczelnianych, zawodowych). Dbamy tym samym zarówno o ciało, jak i ducha. Pewnie teraz sądzicie, że w tej chwili przejdziemy do kosmetyków. Jeszcze nie, ale przyjdzie czas na temat dbania o urodę.

Istnieją różne inne alternatywy dla zapewnienia sobie ruchu: rower, hulajnoga, rolki, bieganie i tak dalej. Jednak wiele osób rzadko bierze pod uwagę jedną aktywność: taniec – to nie tylko dobra zabawa, ale również aktywność fizyczna, która może mieć podobny wpływ, jak siłownia. Oczywiście efekty zależą od intensywności tej czynności, a także naszych umiejętności, jednak skoro śpiewać każdy może, to dlaczego nie mógłby każdy tańczyć? Przy zabawie można zadbać o sylwetkę i rozładować nadmiar emocji. Mam tutaj na myśli nie tylko kluby i dyskoteki, choć to najłatwiej dostępna możliwość podjęcia się takich zajęć. Są w Szczecinie domy kultury, które oferują zajęcia z różnych rodzajów tańca dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Ceny nie są aż tak wysokie w takich miejscach. To dobre rozwiązanie przed latem, ale istnieją też ośrodki, które proponują wakacyjne kursy tańca.

Skoro jesteśmy przy pracy nad dobrym samopoczuciem, to warto wspomnieć o aktywności zawodowej. Oczywiście praca fizyczna ma to do siebie, że jednocześnie możemy utrzymać sylwetkę, choć tutaj wiadomo, że na każdym stanowisku wykonuje się inną pracę i ta aktywność, a czasem nadwyrężenie naszych sił się różni. O pracy siedzącej już wspominałam. Od wielu lat jednak w Polsce jest wiele firm MLM. Do jednych z najpopularniejszych należy AVON. Kto nie zna kosmetyków tej marki? Trudno znaleźć taką osobę. Ta firma przeszła wiele przemian. Zostając konsultantką/konsultantem AVONU można połączyć przyjemne z pożytecznym. Rozwijać się zawodowo, jeśli mamy smykałkę do sprzedaży, a także korzystać z kosmetyków, które będziemy mogli nabyć w niższych cenach. To też nie musi być element naszej drogi zawodowej.

W firmie AVON nie używa się słowa musisz, można chcieć lub nie mieć chęci do czegoś. Wcale nie trzeba sprzedawać kosmetyków, by być konsultantką/konsultantem. Można je z kolei kupować dla siebie w niższych cenach, a nawet cieszyć się produktami, które jeszcze nie zostały wprowadzone do szerszego obrotu. I tutaj przechodzimy do ważnych kwestii związanych z nadchodzącym latem. Wiadomo, że makijaż będzie lżejszy w tym okresie. AVON oferuje szeroką gamę kosmetyków, które uzupełnią naszą kosmetyczkę (podkład, puder, cienie do powiek, pomadki, błyszczyki, kredki i tak dalej) Nasze włosy też nie będą pozostawione same sobie – firma oferuje szampony i odżywki do różnych rodzajów włosów, lakiery i nie tylko. To tylko jeden ze sposobów, dzięki któremu można o siebie zadbać w przyzwoitych cenach. Zabiegi kosmetyczne we własnym zakresie nie tylko poprawiają samopoczucie, ale również dodają nam pewności siebie.

Można również poprosić o pomoc osoby wykwalifikowane, czyli kosmetyczkę, makijażystkę, fryzjerkę, manikiurzystkę i tak dalej. Wizyty u tych pań lub też panów sprawią, że nie tylko poprawimy swój wygląd z pomocą profesjonalisty, ale również otrzymamy rady, jak stosować niektóre zabiegi we własnym zakresie. Podczas zabiegów zazwyczaj klientki lub klienci często rozmawiają z tymi osobami o różnych sprawach domowych, zawodowych, czy szkolnych. Każdy zasługuje na to, żeby zostać wysłuchanym, a konwersacje często pomagają. Po raz kolejny otrzymujemy coś dla ciała i duszy.

Do lata jeszcze trochę czasu mamy, tutaj znajdują się tylko niektóre sposoby na rozpoczęcie go w dobrej formie i z poczuciem piękna. A może znacie jakieś inne sposoby i recepty? Każda z wymienionych metod jest zarówno dla ciała, jak i duszy. O obie te sfery należy dbać. Pamiętajcie jednak, że nic na siłę – dopiero, gdy czegoś naprawdę pragniemy, to łatwiejsze jest do osiągnięcia.  Życzę wielu słonecznych, letnich dni.