21 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Szczecin: Łona w Książnicy Pomorskiej

Spread the love

Szczecin: Łona w Książnicy Pomorskiej

Cykl: Rozrywki sówki

25 maja 2022 roku gościem Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie będzie Adam Łona Zieliński w ramach spotkania kończącego sympozjum zorganizowanego z okazji 40. urodzin szczecińskiego rapera. Współorganizatorem jest Instytut Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego. 

Już 25 maja 2022 roku o godzinie 17.00 w sali im. Zbigniewa Herberta odbędzie się spotkanie autorskie Adama Łony Zielińskiego. Na wydarzenie zaprasza Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Jego bohater jest uznawany za przedstawiciela tak zwanego rapu inteligenckiego. Rozmowę zorganizowaną na zakończenie sympozjum z okazji 40. urodzin szczecińskiego rapera poprowadzi dr Michał Gierke. Współorganizatorem jest Instytut Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego.

Adam Łona Zieliński pierwsze próby rymowania podejmował podczas gościnnych występów w  WuDoo (jednej z najważniejszych dla polskiej sceny audycji hiphopowych, prowadzonej przez Aśkę Tyszkiewicz). Współtworzył formację Wiele C.T., w 2000 roku zadebiutował jako solista. Płyty nagrywał od początku ze swym wieloletnim przyjacielem i producentem Andrzejem Webberem Mikoszem. Od trzeciego albumu nagrania wypuszczane były już pod szyldem Łona i Webber. Obecnie artysta ma w swojej dyskografii cztery płyty długogrające, z których dwie ostatnie (Cztery i pół, Nawiasem Mówiąc) zyskały status złotej.

Sympozjum z okazji 40. urodzin Adama Łony Zielińskiego odbywać się będzie w dniach 24-25 maja 2022 roku. Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają na obrady konferencyjne, których przedmiotem będą teksty rapera. Wydarzenia tego dnia odbędą się w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. 25 maja obrady i dyskusje zaplanowane są w Książnicy Pomorskiej.