20 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Rozstanie, gdy pisarz tworzy scenariusze…

Spread the love

Rozstanie, gdy pisarz tworzy scenariusze…

Cykl: Blogowe spotkania literackie 

Już w czerwcu premiera kolejnej książki Alka Rogozińskiego łącząca intrygi kryminalne ze sporą dawką czarnego humoru. Powieść nosi tytuł Bardzo cichy rozwód i zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Filia. Główni bohaterowie mieli się rozstać spokojnie, ale – jak to bywa czasem w życiu, a jeszcze częściej w książkach – wszystko potoczyło się inaczej. 

Kiedyś byli szczęśliwym małżeństwem i świata poza sobą nie widzieli. Jednak po kilku wspólnych latach Zuzanna i Kacper z całego serca mają siebie dość (…) – to początek opisu fabuły książki Alka Rogozińskiego, która ma się znaleźć w sprzedaży 1 czerwca 2022 roku. Nosi tytuł Bardzo cichy rozwód i ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia.

Jedno i drugie nie może się doczekać momentu, kiedy powiedzą sobie nawzajem, że chcą rozwodu. Planują rozstać się spokojnie, ale życie weryfikuje zazwyczaj plany, a już w szczególności,  gdy reżyserem losów tej dwójki jest autor, który lubi łączyć klasyczne intrygi kryminalne ze sporą dawką czarnego humoru. W końcu następuje ta chwila, której oboje chcieli, jednak okazuje się, że rozstanie jest ostatnią rzeczą, która będzie ich zajmować. Zostają wplątani w morderstwo, uciekają zarówno przed policją, jak i gangsterami. Są zdani tylko na siebie, ale czy mogą sobie nawzajem ufać? Już wkrótce czytelnicy się tego dowiedzą.

Alek Rogoziński jest z zawodu dziennikarzem, a z pasji twórcą kryminałów. Karierę zaczynał w latach 90. w Rozgłośni Harcerskiej. Później dziennikarz Radia Plus i Radia Kolor. W latach 2007-2020 sekretarz redakcji magazynu Party. Literacko zadebiutował w 2015 roku powieścią Ukochany z piekła rodem. Do tej pory w jego dorobku uzbierało się wiele książek. W tym roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści Skradziony klejnot, która stanowi pierwszy tom sagi Gorset i szpada.