11 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z kryminałem: Max Czornyj

Spread the love

Spotkanie z kryminałem: Max Czornyj

Cykl: Rozrywki sówki 

Przed nami spotkanie kończące tegoroczny Tydzień Bibliotek, a jednocześnie rozpoczynające projekt czytelniczy Zaczytany Szczecin. W najbliższy piątek gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie będzie prawnik z zawodu i pisarz z zamiłowania, Max Czornyj. O jego najnowszej książce Mortalista porozmawia z nim Monika Gapińska. 

Już 13 maja 2022 roku o godzinie 18.30 gościem filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie będzie z zawodu prawnik, z zamiłowania pisarz, Max Czornyj, a porozmawia z nim Monika Gapińska. Konwersacja będzie dotyczyła między innymi najnowszej książki autora Mortalista, która rozpoczyna cykl o Honoriuszu Mondzie. Wydarzenie kończy tegoroczny Tydzień Bibliotek pod hasłem Biblioteka. Świat w jednym miejscu, a jednocześnie rozpoczyna projekt czytelniczy Zaczytany Szczecin.

Czytelnicy najnowszej publikacji autora poznają historię, w której firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni odnajduje sieć tuneli. Tam znajdują się makabrycznie upozowane ciała dzieci. W samym domu niedawno natrafiono na zwłoki. Pojawia się pytanie, czy lubiany przez wszystkich emerytowany nauczyciel był seryjnym mordercą i odpowiadał za zaginięcia sprzed lat? W tym czasie dochodzi do kolejnego porwania. Wyzuty z emocji były kierownik katedry mortalistyki, Honoriusz Mond jest specjalistą od umierania. Ma świadomość, że każda śmierć stanowi zagadkę, a na świecie są zbrodniarze, którzy nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Zamierza jednak odkryć tę tajemnicę.

Max Czornyj zadebiutował pierwszą częścią cyklu o komisarzu Eryku Deryło pod tytułem Grzech. Ma na koncie wiele prozatorskich dzieł. Wśród nich są między innymi Miłość i wojnaTerrorSezon drugiZimny chirurgCórka nazisty, WielbicielRzeźnikInna, czy cykl Liza Langer i Orest Rembert (ŚlepiecGrób)Autor serii, w której głównym bohaterem jest Eryk Deryło: GrzechOfiaraPokutaTraumaKlątwaZjawa, Besia, Krew. 

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora, Jako autor książek oraz artykułów prawniczych Max Czornyj zdobył uznanie wielu czytelników. W końcu jego utwory dostarczają emocji, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do sięgnięcia po kolejny tekst. Dostrzegli to również krytycy, którzy bardzo dobrze oceniają dotychczas wydane książki.