11 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Splecione losy maga i łowcy demonów

Spread the love

Splecione losy maga i łowcy demonów

Cykl: Blogowe spotkania literackie 

Już 20 maja 2022 roku w sprzedaży znajdzie się najnowsza powieść autora cyklu Mag bitewny, Petera A. Flannery’ego pod tytułem Decimus Fate i Talizman Marzeń. Książka ukaże się nakładem Fabryki Słów. Czytelnik pozna historię potężnego maga, który wyrzekł się magii, by odpokutować dawne grzechy oraz Opiekuna, czyli łowcy demonów, który już na nie nie poluje. 

20 maja tego roku nakładem Fabryki Słów zostanie wydana powieść Petera A. Flannery’ego pod tytułem Decimus Fate i Talizman Marzeń. Czytelnicy będą mieli okazję poznać historię dwóch bohaterów. Pierwszym z nich jest tytułowy Decimus Fate (potężny mag), który wyrzekł się magii, by odpokutować dawne uczynki. A drugi, to Opiekun (łowca demonów), który od dawna nie poluje. Pomimo tak różnych zajęć, łączy ich wiele. Obaj niosą na barkach brzemię popełnionych uczynków, niewyobrażalnej straty i wzajemnej nienawiści, a jednocześnie w obydwóch tli się nadal płomyk dobra i chęć zapłacenia światu za dawne poczynania. Okazją do odkupienia win stanie się tajemnicza zaraza w klasztorze Jit Su. Jednak to dopiero początek problemów.

Peter A. Flannery przeszedł długą drogę zanim zaczął pisać. Studiował sztukę i projektowanie, ale opuścił collage, by pracować w leśnictwie. Następnie po wypadku postanowił zostać ogrodnikiem, a potem zaczął pracować jako rzeźbiarz w przemyśle zabawkarskim. Aż w końcu pojawiła się możliwość zmiany profesji na pisarstwo. Stał się czołowym twórcą  w firmie Target Games UK, gdzie pracował nad pomysłami, nowelami i opowiadaniami do gier planszowych, takich jak Warzone i Chronopia. Literacką popularność przyniósł mu Mag bitewny, który został od razu przetłumaczony na 7 języków.