10 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Tydzień Bibliotek: Paweł Radziszewski

Spread the love

Tydzień Bibliotek: Paweł Radziszewski

Cykl: Rozrywki sówki

Już w nadchodzący czwartek kolejne spotkanie w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Autor książki Pomiędzy, Paweł Radziszewski w rozmowie z Arturem Niewczasem opowie o współczesnym patrzeniu na gatunek fantasy i własnych słowiańskich inspiracjach twórczych. Wydarzenie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie. 

12 maja 2022 roku o godzinie 18.00 w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie odbędzie się spotkanie z Pawłem Radziszewskim. Z autorem powieści Pomiędzy porozmawia Artur Niewczas. Poruszony zostanie między innymi temat współczesnego postrzegania gatunku fantasy. Pisarz opowie również o własnych słowiańskich inspiracjach twórczych.

Wspomniana książka jest historią opowiedzianą przez płonące korzenie drzew,  w której cygańskie bajki przeplatają się z codziennością, a realizm magiczny z groteską. Czytelnik spotyka bohaterów, którzy mają marzenia. One się spełniają, tylko nie tak, jak oni to sobie wyobrażali. Jak możemy przeczytać na stronie organizatora, (…) To opowieść o tym, że prawda bywa nie do zniesienia, nawet jeśli się w nią nie wierzy, i o tym, że czasami dzieją się cuda, które nie są ani dobre, ani złe, tylko takie pomiędzy.

Paweł Radziszewski jest mieszkańcem Gdańska. Z wykształcenia slawista i rolnik. Ponadto przez wiele lat pracował w bibliotekach w Gdańsku i Gdyni. Laureat trzeciej nagrody w Gdańskim Konkursie Prozatorskim, a także zdobywca wyróżnienia w Konkursie na Najlepsze Polskie Opowiadanie roku 2016 w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany jest pod hasłem Biblioteka. Świat w jednym miejscu. Od 8 do 15 maja 2022 roku w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie organizowane są wydarzenia i atrakcje dla starszych i młodszych czytelników.