10 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Premiera w maju: “Elementarz feministyczny”

Spread the love

Premiera w maju: “Elementarz feministyczny”

Cykl: Blogowe spotkania literackie

W maju nakładem Wydawnictwa Granda ukaże się komiks pod tytułem Elementarz feministyczny autorstwa Natalii Cholewczuk. Autorka pokazuje przekrojowo ważne dla przemian społecznych i kulturowych od ponad dwóch wieków momenty i bohaterki, a wśród nich są między innymi Narcyza Żmichowska, Eliza Orzeszkowa, Róża Luksemburg i Maria Janion. 

Już 27 maja 2022 roku w sprzedaży znajdzie się komiks Elementarz feministyczny od Wydawnictwa Granda. Autorką jest Natalia Cholewczuk, a wspomniana publikacja, to jej debiut na rynku wydawniczym. Powstała, jako dyplom  magisterski. Stanowi rysunkową podróż przez historię polskiego feminizmu. Czytelnik znajdzie w niej przekrojowo ważne dla przemian społecznych i kulturowych od ponad dwóch wieków momenty i bohaterki, a wśród nich są między innymi Narcyza Żmichowska, Eliza Orzeszkowa, Róża Luksemburg i Maria Janion.

Jak zapowiada wydawca, komiks (…) jest idealnym początkiem drogi prowadzącej do poszerzenia wiedzy dotyczącej emancypacji kobiet. To subiektywna podróż. Mnóstwo w niej drogowskazów i znaków, które mogą kształtować naszą własną ścieżkę do zrozumienia, jakie odcienie ma feminizm i dlaczego równość jest tak istotna. (…)

Natalia Cholewczuk jest ilustratorką i graficzką. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku projektowanie graficzne. Doświadczenia w pracy z wyidealizowanym wizerunkiem kobiecym stały się powodem, dla którego autorka skierowała swoje zainteresowania w stronę literatury feministycznej. Próbuje wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennej pracy. Obecnie mieszka w Katowicach.