9 maja 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Tydzień Bibliotek: Jacek Hugo-Bader

Spread the love

Tydzień Bibliotek: Jacek Hugo-Bader

Cykl: Rozrywki sówki

Jutro w ramach Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie odbędzie się spotkanie z dziennikarzem i autorem wielu reportaży, Jackiem Hugo-Baderem. Porozmawia z nim dziennikarka, Agata Rokicka o jego najnowszej książce Strażnicy wolności i społecznej post-pandemicznej rzeczywistości. 

Już 10 maja 2022 roku o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie z dziennikarzem i autorem reportaży, Jackiem Hugo-Baderem. W filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie porozmawia z nim Agata Rokicka. Konwersacja będzie dotyczyła najnowszej książki autora pod tytułem Strażnicy wolności, a także społecznej post-pandemicznej rzeczywistości.

Jak można przeczytać we wstępie Wydawnictwa Agora do wspomnianej publikacji, Z obliczeń, które znajdziecie w rozdziale „Argument”, wynika, że to pewnie co dziesiąty z nas. Zatem 4 miliony Polek i Polaków, zdeklarowanych, ortodoksyjnych antyszczepionkowców, wyznawców teorii spiskowych, w tym tej najnowszej o globalnym zamachu stanu, ogólnoświatowym spisku, którego początkiem jest zaplanowana już przed kilku laty pandemia COVID-19. Ale za nic w świecie nie pozwalają nazywać siebie antyszczepionkowcami. Przecież oni walczą o wolność, są więc wolnościowcami. Strażnikami wolności.

Jacek Hugo-Bader od 1991 roku jest reporterem Gazety Wyborczej. W Rosji i byłych krajach Związku Radzieckiego spędził w sumie prawie cztery lata. Rowerem przemierzał takie miejsca na Ziemi, jak pustynia Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W reportażu Biała gorączka opisał długą podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press, a także uhonorowany  nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Spotkanie odbędzie w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem Biblioteka. Świat w jednym miejscu. Od 8 do 15 maja 2022 roku w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie organizowane są wydarzenia i atrakcje dla starszych i młodszych czytelników.