30 kwietnia 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Pokój i wojna w szczecińskim Zamku

Spread the love

Pokój i wojna w szczecińskim Zamku

Cykl: Rozrywki sówki

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza w maju na spotkanie Szczecińskiego Salonu Poezji pod nazwą Pokój i wojna. Poeta, eseista, autor dzienników i podróżnik, Józef Baran porozmawia z gospodarzem i twórcą cyklu, Michałem J. Kaweckim i zaprezentuje swoje wiersze. 

Już 26 maja 2022 roku o godzinie 17.30 w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Szczeciński Salon Poezji. Gościem Michała J. Kaweckiego będzie Józef Baran, który zaprezentuje swoją poezję. Wydarzeniu nadano tytuł Pokój i wojna. Oprawą muzyczną zajmie się Oleg Wolański. Między rozmowami i czytaniem wierszy wybrzmi akordeon. Koszt biletu wynosi 10 zł.

Józef Baran jest poetą, eseistą, autorem dzienników i podróżnikiem. Jego utwory poetyckie zostały przełożone na ponad 20 języków oraz stały się inspiracją dla wielu piosenkarzy i kompozytorów. Są wśród nich między innymi Hanna Banaszak, Elżbieta Adamiak, Mirosław Czyżykiewicz. Laureat nagrody Fundacji im. Kościelskich, odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.