25 kwietnia 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Literatura na Prawym Brzegu: Igor D. Górewicz

Spread the love

Literatura na Prawym Brzegu: Igor D. Górewicz

Cykl: Rozrywki sówki

Gościem majowego spotkania z cyklu Literatura na Prawym Brzegu będzie Igor D. Górewicz, autor, wydawca oraz popularyzator kultury słowiańskiej. W Klubie Delta – Filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie porozmawia z nim Pan od Książek, Krzysztof Lichtblau.  

Już 10 maja 2022 roku o godzinie godzinie 18.00 rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu Literatura na Prawym Brzegu w Klubie Delta – Filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie. Krzysztof Lichtblau porozmawia tym razem ze szczecinianinem,  autorem, wydawcą i popularyzatorem kultury słowiańskiej., Igorem D. Górewiczem.

Bohater wydarzenia jest również organizatorem, producentem i odtwórcą historycznym, Słowianinem, zawodowym wikingiem, założycielem i wojewodą Drużyny Grodu Trzygłowa, konsultantem filmowym, reżyserem walk, popularyzatorem historii i miłośnikiem białej broni.

W 2000 roku ukończył studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 1999 roku opublikował kilkadziesiąt artykułów popularno-naukowych, naukowych i publicystycznych z zakresu historii i archeologii Słowian, historii wojskowości, rekonstrukcji historycznej, mitologii słowiańskiej, historii idei, religioznawstwa, kultury i polityki.