24 kwietnia 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Pałac Młodzieży: jubileusze Janusza Krzymińskiego

Spread the love

Pałac Młodzieży: jubileusze Janusza Krzymińskiego

Cykl: Rozrywki sówki

W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu W PAŁACU literacko, jego bohater będzie świętował wiele jubileuszy. Janusz Krzymiński obchodzi 90-lecie urodzin, 75 lat obecności w Szczecinie, 70-lecie twórczości literackiej i tyleż samo działalności na rzecz kultury w Szczecinie i w regionie, także 61 lat swego debiutu poetyckiego oraz członkostwa i działalności w ZLP w Szczecinie. Wydarzenie odbywa się również w ramach tegorocznego KONTRAPUNKTU. 

Już 28 kwietnia 2022 roku o godzinie 13.00 odbędzie się 83. spotkanie z cyklu W PAŁACU literacko, podczas którego czytelnicy i nie tylko będą mieli okazję spotkać się z poetą, pisarzem, tłumaczem, publicystą, dziennikarzem, człowiekiem filmu i teatru, Januszem Krzymińskim. Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie oraz Pałac Młodzieży w Szczecinie zaprezentują razem z Marią Sztark i KONTRAbandą oraz Stowarzyszeniem Kamera spektakl z udziałem samego bohatera wydarzenia – jak zapowiadają organizatorzy – w niecodziennej odsłonie. Rozmowę z autorem poprowadzi Marek Sztark.

Podczas spotkania promowany będzie tom poezji, który ukazał się w ramach serii prowadzonej przez szczeciński oddział Związku Literatów Polskich w Szczecinie pod nazwą WZNOWIENIA. Nosi tytuł Smak moreli&List w butelce. Autor we wcześniejszych latach wydał następujące publikacje poetyckie Smak moreli, List w butelce, W palcach Wiatru  i szczecińskie drobiazgi…zupełne

Janusz Krzymiński jest człowiekiem z niezliczoną ilością zainteresowań, a opowiadane przez niego anegdoty przyciągają uwagę. Nosi w sobie pamięć o naszym mieście minionych lat.  Realizując się w wielu dziedzinach, zawsze pozostaje przy kulturze i życiu artystycznym Szczecina. oraz regionu. Jak czytamy w zapowiedzi, (…) Mógłby (…) z pamięci stworzyć leksykon najznakomitszych nazwisk znanych sobie pisarzy, poetów, artystów malarzy czy rzeźbiarzy, ludzi kultury, dziennikarzy… a przy nich… zapoznane już wydarzenia, anegdoty, historie sprzed lat… (…)