1 kwietnia 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Galeria Jednego Wiersza: Danuta-Romana Słowik

Spread the love

Galeria Jednego Wiersza: Danuta-Romana Słowik

Cykl: Rozrywki sówki

Do 15 maja 2022 roku w holu Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie będzie można czytać utwór członkini szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich, poetki, prozaiczki, publicystki, animatorki kultury i malarki, Danuty-Romany Słowik. W Galerii Jednego Wiersza utwór pod tytułem Gdy Szatan piruety kręci.

Autorka jest szczecinianką, choć urodziła się w Międzyzdrojach. W jej dorobku znajduje się sześć publikacji książkowych: Tułacze losy – opowieść w dwóch częściach, Europa bez granic. Zbiór wierszy pisanych na obczyźnie, Złamać skrzydło motyla, Rozmowa… z jednej nocy, A Majka siedzi…, Historie z życia wzięte. Publikowała również w prasie. Laureatka konkursu literackiego zorganizowanego w 2011 roku przez Konsulat RP w Kolonii wraz z Kolońskim Uniwersytetem – Wydział Slawistyki. W 2017 roku została wyróżniona w II Ogólnopolskim Konkursie im. Józefa Bursewicza O Złotą Metaforę.

Galeria Jednego Wiersza powstała dzięki współpracy Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie ze szczecińskim oddziałem Związku Literatów Polskich. Prezentowana jest w niej twórczość poetycka osób należących do wcześniej wspomnianego związku twórczego. Wiersz poetki dostępny jest też na stronie internetowej biblioteki.