31 marca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Literatura na Prawym Brzegu: Marek Stelar

Spread the love

Literatura na Prawym Brzegu: Marek Stelar

Cykl: Rozrywki sówki

Już 12 kwietnia 2022 roku o godzinie 18.00 w Klubie Delta Filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Literatura na Prawym Brzegu. Goście będą mieli okazję poznać lepiej szczecińskiego autora kryminałów, Marka Stelara. Z autorem porozmawia Krzysztof Lichtblau. Wstęp jest bezpłatny.

W lutym tego roku ukazała się jego powieść pod tytułem Skrucha. Czytelnik przeniesie się w czasie do wiosny 2018 roku. Główny bohater ze szczecińskiej Komendy Miejskiej Policji trafia na drugi koniec Polski. Znalezione zostają zwłoki i pojawia się przypuszczenie o związku tego zdarzenia z tragedią sprzed lat.

Marek Stelar, a właściwie Maciej Biernawski jest nie tylko pisarzem, ale też architektem z wykształcenia. Zadebiutował w 2015 roku powieścią Rykoszet, która zapoczątkowała trylogię o komisarzu Krugłym. Bohaterem jego kolejnej trylogii, której pierwszy tom ukazał się w 2017 roku, jest inspektor Suder. Czytelnicy publikacji książkowych tego autora mieli okazję też poznać komisarza Rędzię. W księgarniach znajdziemy również takie tytuły, jak Blask i Intruz.