14 marca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Antywojenna inauguracja Szczecińskiej Wiosny Poezji

Spread the love

Antywojenna inauguracja Szczecińskiej Wiosny Poezji

Cykl: Rozrywki sówki

Przeciwko wojnie – tak brzmi hasło VII Szczecińskiej Wiosny Poezji organizowanej przez Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie. Otwarte spotkanie inauguracyjne odbędzie się już 21 marca 2022 roku o godzinie 17.00 w ogrodzie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

Zostanie odczytany Manifest Antywojenny Literatów. Również poeci i prozaicy przeczytają utwory własne oraz innych autorów o wymowie antywojennej. Taki, a nie inny temat został zaproponowany ze względu na ostatnie wydarzenia. To jednak nie będzie literacki protest tylko przeciwko temu, co się dzieje, ale przeciwko wszelkim wojnom, podczas których ludzie giną lub doznają ran na ciele i duszy.

Szczecińska Wiosna Poezji, to projekt, który po raz pierwszy został zrealizowany w 2016 roku. Inicjatywę stanowi, co roku wiele wydarzeń literackich oraz artystycznych. W minionych latach miały miejsce takie, jak Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Józefa Bursewicza, wystawy wierszy, spotkania literackie, koncerty słowno-muzyczne na Różance, turnieje jednego wiersza i nie tylko. Wiosną 2022 roku też będzie się działo.