11 marca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Johannes Quistorp w roli głównej

Spread the love

Johannes Quistorp w roli głównej

Cykl: Rozrywki sówki

Już 22 marca 2022 roku o godzinie 18.00 w Klubie Delta – Filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie odbędzie się wykład Johannes Quistorp. Szczeciński filantropO tej ważnej postaci z naszej historii opowiedzą Dorota Pundyk oraz Sabina Wacławczyk. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu 2Q22, który został zainicjowany z okazji 200. rocznicy urodzin szczecińskiego przedsiębiorcy. Wstęp jest bezpłatny.

Goście będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o życiu oraz zasługach Johannesa Quistorpa. Przybliżone zostaną idee filantropii i opieki socjalnej, które przyświecały szczecińskiemu mecenasowi w realizacji jego działań. Wiele zabytków, które są jednocześnie obiektami użyteczności publicznej zawdzięczamy właśnie jemu. Nie zabraknie historii jego rodziny – Dorota Pundyk i Sabina Wacławczyk pomogą słuchaczom cofnąć się w czasie aż do XVI wieku.

To nie jest jedyne wydarzenie związane z tą postacią – w całym 2022 roku ma się odbyć ich więcej. Projekt 2Q22 – rok upamiętnienia Johannesa Quistorpa zainicjowano dla popularyzacji wiedzy o miejscach i obiektach w Szczecinie związanych z filantropijną działalnością tego szczecińskiego mecenasa. W ramach inicjatywy zaplanowano spacery, grę miejską, publikację i wykłady.