6 marca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Literatura na Prawym Brzegu: Leszek Herman

Spread the love

Literatura na Prawym Brzegu: Leszek Herman

Cykl: Rozrywki sówki

Już 24 marca 2022 roku o godzinie 18.00 w Klubie Delta – filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Literatura na Prawym Brzegu. Gościem będzie architekt i pisarz, Leszek Herman, a porozmawia z nim Krzysztof Lichtblau. Wstęp jest bezpłatny.

Leszek Herman urodził się 10 kwietnia 1967 roku w Szczecinie. Jest absolwentem architektury na Politechnice Szczecińskiej. Specjalizuje się w obiektach zabytkowych. Razem z bratem prowadzi Studio Projektowe Herman, które odpowiedzialne jest miedzy innymi za renowację Starej Rzeźni. W latach 1993-1995 publikował w szczecińskim wydaniu Gazety Wyborczej artykuły o niezwykłych miejscach w Szczecinie i na Pomorzu. Autor powieści: Sedinum. Wiadomość z podziemiLatarnia umarłychBiblia diabłaSieci widmaZbawiciel, Krzyż Pański. 16 maja 2016 roku odebrał nagrodzę Szczecin Business Awards w kategorii Osobowość Regionu w uznaniu za niekonwencjonalny i skuteczny sposób promowania naszego miasta na kartach powieści Sedinum. Z kolei w 2017 roku otrzymał tytuł honorowego Ambasadora Szczecina.

Patronem wspomnianego cyklu wydarzeń jest Stowarzyszenie Literatura Działa. Łączy ono wszystkich, którzy z pasją i zaangażowaniem zajmują się literaturą w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Organizatorzy zapowiadają kolejne spotkania.