5 marca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Sławomir Wernikowski w Między Wierszami

Spread the love

Sławomir Wernikowski w Między Wierszami

Cykl: Rozrywki sówki

Już 16 marca 2022 roku o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Środy z Formą. Gościem będzie szczeciński prozaik, nauczyciel akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Sławomir Wernikowski. Porozmawia z nim Gabriel Augustyn. Na wydarzenie zaprasza kawiarnia i księgarnia Między Wierszami. Obowiązują bezpłatne wejściówki.

Sławomir Wernikowski urodził się w 1964 roku, w Szczecinie. Jest nie tylko pisarzem, ale również inżynierem informatykiem. Mieszka w podszczecińskim Mierzynie. W latach 1996-2012 był felietonistą szczecińskiej Gazety Wyborczej. Literacko zadebiutował w 2007 roku opowiadaniem Dolus na łamach dwumiesięcznika Pogranicza. Autor zbioru opowiadań pod tytułem Passacaglia. 

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo FORMA, które działa w Szczecinie. Jego głównym celem jest promowanie ambitnej współczesnej poezji i prozy. Jak czytamy na stronie internetowej wydawcy, zajmuje się wydawaniem publikacji (…) Takich, które nie mają i nie chcą mieć nic wspólnego z tym, co uchodzi za literaturę w świecie rynku i reklamy. (…). Wejściówkę można zdobyć tutaj: https://app.evenea.pl/event/wernikowski/.