2 marca 2022 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zbigniew Kosiorowski w Między Wierszami

Spread the love

Zbigniew Kosiorowski w Między Wierszami

Cykl: Rozrywki sówki

Już 9 marca 2022 roku o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z prozaikiem, dziennikarzem, autorem kilkuset reportaży radiowych, prasowych oraz słuchowisk, Zbigniewem Kosiorowskim w ramach cyklu wydarzeń Środy z Formą. Kawiarnia i księgarnia Między Wierszami zaprasza – obowiązują bezpłatne wejściówki. Rozmowę z gościem poprowadzi Gabriel Augustyn.

Główny bohater spotkania urodził się w 1944 roku, w Monasterzyskach. W latach 1990-2006 Zbigniew Kosiorowski był prezesem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia Szczecin. Medioznawca i ekspert prawa autorskiego, profesor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, a także autor licznych monografii naukowych i artykułów naukowych na temat zarzadzania. Założył i pełnił funkcję dyrektora Szczecińskiej Szkoły pod Żaglami. Kapitan jachtowy. W jego dorobku literackim znajdują się takie książki, jak: 3° w skali Beauforta, W pętli, Gnilec, Archipelag trudnych nadziei, Archipelag odpływów, Desant, Kamień podróżny, Archipelag pod żaglami i Zapadnia.  Napisał też cykl powieści młodzieżowych Przez cztery oceany. 

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo FORMA, które działa w Szczecinie. Jego głównym celem jest promowanie ambitnej współczesnej poezji i prozy. Jak czytamy na stronie internetowej wydawcy, zajmuje się wydawaniem publikacji (…) Takich, które nie mają i nie chcą mieć nic wspólnego z tym, co uchodzi za literaturę w świecie rynku i reklamy. (…). Wejściówkę można zdobyć tutaj: https://app.evenea.pl/event/zbigniewkosiorowski.