6 grudnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: Komediopisanie

Spread the love

Konkurs: Komediopisanie

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs. Teatr Powszechny w Łodzi ogłasza VII Ogólnopolski Konkurs Dramatopisarski Komediopisanie. Adresowany jest do osób, które mają ukończone osiemnaście lat. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, która w całości poświęcona jest gatunkowi komediowemu.

– Polskie sztuki komediowe w teatrze są wciąż prawie nieobecne. Oczywiście, na polskich scenach często prezentowane są komedie, ale  sporadycznie są to komedie napisane przez polskich autorów. Często nawet się nad tym nie zastanawiamy… – zaznacza Ewa Pilawska

Jak pewnie się domyślacie, do konkursu można zgłaszać utwory dramatyczne o charakterze komediowym. Sztuka nie może być adaptacją, jak również nie może być wcześniej publikowana, ani wystawiana. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty tradycyjnej. Adres: Teatr Powszechny, 91-069 Łódź, ul. Legionów 21. Prace można wysyłać do 31 sierpnia 2022 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu 2023 roku. Pula nagród wynosi 70 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://powszechny.pl/pl/rusza-siodma-edycja-komediopisania/. Powodzenia!